Σχολική γιορτή 25ης Μαρτίου 2019

Την Παρασκευή  22 Μαρτίου 2019 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η γιορτή για την  εθνική επέτειο της Παλιγγενεσίας της 25ης Μαρτίου  1821.

Στη γιορτή παρουσιάστηκαν αδρά οι ιστορικές εξελίξεις πριν και μετά την επανάσταση του 1821,οι πρωταγωνιστές και τα γεγονότα ορόσημα που σφράγισαν αυτή την καθοριστική για τον Ελληνισμό περίοδο της ιστορίας.Κεντρικό μήνυμα της γιορτής ήταν η διαρκής διεκδίκηση και υπεράσπιση της ελευθερίας ως χρέος και δικαίωμα των Ελλήνων.
 Υπεύθυνη της γιορτής ήταν φιλόλογος κ.Ιωάννα Τσαουσίδου,συνέπραξαν οι φιλόλογοι κ.Τούρλα Βασιλική, Κιτοπούλου Κυριακή, Ντέφα Αλεξάνδρα, Φίσκα Ευανθία,Κατσίκη Αμαλία,Σαλίμπα Ειρήνη και τη μουσική προετοιμασία και διδασκαλία έκανε η μουσικός του σχολείου μας  κ Παπαθανασίου Πηνελόπη.
 Χαιρετισμό απηύθυνε ο διευθυντής του σχολείου κ.Νικολής Χρήστος.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://7gym-kater.pie.sch.gr/%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b9%ce%ba%ce%ae-%ce%b3%ce%b9%ce%bf%cf%81%cf%84%ce%ae-25%ce%b7%cf%82-%ce%bc%ce%b1%cf%81%cf%84%ce%af%ce%bf%cf%85-2019/