Το 1ο Βραβείο στον Αυθόρμητο Λόγο κατέκτησε μαθητής του 7ου Γυμνασίου Κατερίνης

Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν στον μαθητή της Β΄τάξης του σχολείου μας, Θεοχάρη Ελευθεριάδη ο οποίος κατέκτησε την πρώτη θέση στους 2ους Ρητορικούς Αγώνες Επιχειρηματολογίας και Αυθόρμητου Λόγου και συγκεκριμένα στον Αυθόρμητο λόγο.
Οι αγώνες διεξήχθησαν την Τρίτη 12 Μαρτίου 2019 στο Γυμνάσιο Περίστασης και στην ομάδα του σχολείου μας συμμετείχαν με πολύ καλές επιδόσεις επίσης οι :
Αντιγόνη Αλεξάκη
Γιώργος Ραφαήλ Ηλιόπουλος
Ελισσάβετ Θεοδοσοπούλου
Κατερίνα Ιορδανίδου.

Τους μαθητές προετοίμασαν οι φιλόλογοι κ.Ιωάννα Τσαουσίδου και κ.Αμαλία Κατσίκη. Η φιλόλογος κ.Αλεξάνδρα Ντέφα συμμετείχε ως κριτής.
Ευελπιστούμε οι καλές επιδόσεις της ομάδας του σχολείου μας να συνεχιστούν γεμίζοντάς μας περηφάνεια.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://7gym-kater.pie.sch.gr/%cf%84%ce%bf-1%ce%bf-%ce%b2%cf%81%ce%b1%ce%b2%ce%b5%ce%af%ce%bf-%cf%83%cf%84%ce%bf%ce%bd-%ce%b1%cf%85%ce%b8%cf%8c%cf%81%ce%bc%ce%b7%cf%84%ce%bf-%ce%bb%cf%8c%ce%b3%ce%bf-%ce%ba%ce%b1%cf%84%ce%ad%ce%ba/