Εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μουσείο Επιστήμης και Τεχνολογίας “Logic” Κατερίνης

Την Δευτέρα 4 και την Τρίτη 5 Δεκεμβρίου 2023, πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών/τριών των τμημάτων Α1-Α4 και Α2-Α3 του σχολείου μας αντίστοιχα. Εκεί ξεναγήθηκαν στην στατική έκθεση Τεχνολογίας και Υπολογιστών, παρακολούθησαν πολύ ενδιαφέρον εκπαιδευτικό πρόγραμμα με πειράματα στις Φυσικές Επιστήμες και ενημερώθηκαν για τη λειτουργία του Τμήματος Διοίκησης Εφοδιαστικής Αλυσίδας που λειτουργεί στην πόλη μας. Η επίσκεψη έγινε στο πλαίσιο των μαθημάτων Φυσικής, Πληροφορικής και Τεχνολογίας. Τους μαθητές /τριες συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας Γούλα Παρασκευή, Καμίσης Πέτρος και Μπεïνάς Γεώργιος και μαζί με τους μαθητές /τριες, ευχαριστούν θερμά την διοίκηση του Τμήματος για την φιλοξενία και τον υπεύθυνο Φυσικό κ. Πετούση Χρήστο για την ωραιότατη ξενάγηση καθώς και την άριστη επίδειξη των πειραμάτων.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://7gym-kater.pie.sch.gr/%ce%b5%ce%ba%cf%80%ce%b1%ce%b9%ce%b4%ce%b5%cf%85%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ae-%ce%b5%cf%80%ce%af%cf%83%ce%ba%ce%b5%cf%88%ce%b7-%cf%83%cf%84%ce%bf-%ce%bc%ce%bf%cf%85%cf%83%ce%b5%ce%af%ce%bf-%ce%b5%cf%80/