Σχολική Γιορτή των Τριών Ιεραρχών

Τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2017 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας η γιορτή των Τριών Ιεραρχών.Η υπεύθυνη εκπαιδευτικός Βασιλική Καραμήτρου  με τη συνδρομή των μαθητριών της Β΄τάξης Ζωής Σκλιοπίδου και Μαρίας Συβρίδου, μας παρουσίασαν μέσα από κείμενα και σχετικό οπτικοακουστικό υλικό, τη ζωή και το έργο των προστατών των Γραμμάτων, του Μεγάλου Βασιλείου, του Γρηγορίου του Θεολόγου και του Ιωάννη του Χρυσοστόμου.Κυρίως όμως μας έδειξαν πόσο επίκαιρα παραμένουν στις μέρες μας τα διδάγματά τους.Το μήνυμα του υπουργού Παιδείας Γαβρόγλου Κώστα ανέγνωσε ο Διευθυντής του σχολείου Ταξιάρχης Κατσαμάγκας.

Τεχνική υποστήριξη παρείχαν οι εκπαιδευτικοί Παρασκευή Γούλα, Γεώργιος Χάτσιος και Ηλίας Κώστογλου.

Created with Nokia Smart Cam

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://7gym-kater.pie.sch.gr/%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b9%ce%ba%ce%ae-%ce%b3%ce%b9%ce%bf%cf%81%cf%84%ce%ae-%cf%84%cf%89%ce%bd-%cf%84%cf%81%ce%b9%cf%8e%ce%bd-%ce%b9%ce%b5%cf%81%ce%b1%cf%81%cf%87%cf%8e%ce%bd/