Το 7ο Γυμνάσιο σε μια ωραία θεατρική παράσταση του ΚΘΒΕ.

Την  Παρασκευή 20 ? 1 ? 2017, πραγματοποιήθηκε η εκπαιδευτική επίσκεψη των τμημάτων Β1, Β2, Β3 του Σχολείου μας στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης, με συνοδούς τις καθηγήτριες κ. Γιολτσίδου Όλγα, κ. Κιτοπούλου Κυριακή, κ. Μιχαηλίδου Γεωργία και κ. Ντέφα Αλεξάνδρα, για να παρακολουθήσουν την θεατρική παράσταση του  Μάικ Κένι, Το αγόρι με τη βαλίτσα, από το Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος, με θέμα το προσφυγικό ζήτημα και συγκεκριμένα, τα ασυνόδευτα παιδιά που υποχρεώνονται πολλές φορές να πάρουν τον δρόμο της προσφυγιάς βιώνοντας τη σκληρότητα της ανθρώπινης κοινωνίας.

Οι μαθητές και οι συνοδοί καθηγητές νιώθουμε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε μέσα από την ιστοσελίδα του Σχολείου μας τον θίασο Κρατικού Θεάτρου Βορείου Ελλάδος για την εξαιρετικά επίκαιρη παράσταση που μας πρόσφερε, προσεγγίζοντας τις περιπέτειες των δύο ηρώων με θέρμη, χιούμορ και ανθρωπιά.

Οι μαθητές των τμημάτων Β1, Β2, Β3 και οι συνοδοί καθηγητές.

1 (1)

HDR (2)

IMG_2017

HDR