To 7ο Γυμνάσιο στα Ολύμπια εν Δίω

Στις 28-09-16, ημέρα Τετάρτη, η Γ’ τάξη του σχολείου μας μαζί με τους συνοδούς καθηγητές τους, κ. Καραλή Στυλιανή, κ .Ντέφα Αλεξάνδρα, κ. Γώγου Πωλίνα, κ. Μπεκιάρη Μαρία, κ. Ζιώγα  Όλγα, κ. Καμίση Πέτρο και κ.Τζουνίδη Γιώργο είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την παράσταση «Ικέτιδες» του Αισχύλου από το Γυμνάσιο Παξών στο πλαίσιο του πολιτιστικού φεστιβάλ «Ολύμπια έν Δίω». Οι μαθητές μας, αφού παρακολούθησαν με ενδιαφέρον και προσοχή την εκτέλεση του έργου, χειροκρότησαν τους συντελεστές του και φωτογραφήθηκαν μαζί τους.

Τόσο οι συνοδοί καθηγητές όσο και οι μαθητές μας θα θέλαμε να συγχαρούμε μέσα από την ιστοσελίδα μας όλους τους μαθητές – ηθοποιούς του Γυμνασίου Παξών για την άψογη εμφάνισή τους αλλά και τους καθηγητές σκηνοθέτες τους, κ. Λύχνου Ευτέρπη, κ. Γκατζούνη Νικόλαο και κ. Παπανικολάου Αλεξάνδρα .

dion

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://7gym-kater.pie.sch.gr/to-7%ce%bf-%ce%b3%cf%85%ce%bc%ce%bd%ce%ac%cf%83%ce%b9%ce%bf-%cf%83%cf%84%ce%b1-%ce%bf%ce%bb%cf%8d%ce%bc%cf%80%ce%b9%ce%b1-%ce%b5%ce%bd-%ce%b4%ce%af%cf%89/