8οι ΑΓΩΝΕΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑΣ-XΡΙΣΤΟΣ ΤΣΟΛΑΚΗΣ

Στις 14 Μαρτίου  2018 το 7ο Γυμνάσιο Κατερίνης είχε την ευκαιρία για μια ακόμα χρονιά να συμμετάσχει, στους καθιερωμένους πια,  8ους  Αγώνες Γλώσσας και Ορθογραφίας που έγιναν στο  6ο Γυμνάσιο Κατερίνης . Ειδικότερα οι μαθήτριές  μας   Ζάραλη Μαρία, Δαούτη Ευγενία, Ηλιάδου Σταυρούλα, Καραγιαννίδου Χαρούλα και  Τίγκα Ελευθερία  υπό την εποπτεία της  υπεύθυνης καθηγήτριάς τους   κ. Ντέφα Αλεξάνδρας,  αλλά και παρουσία του Διευθυντή του Σχολείου μας κ. Χρίστου Νικολή, εκπροσώπησαν  επάξια το σχολείο μας .  Στο διαγωνισμό συμμετείχαν συνολικά 21  Γυμνάσια της Πιερίας, οι πενταμελείς ομάδες των οποίων αρχικά διαγωνίστηκαν γραπτώς σε κοινά θέματα που επιλέχτηκαν από την επιστημονική επιτροπή των αγώνων. Για πρώτη φορά φέτος διαγωνίστηκαν και στην κατανόηση προφορικού λόγου. Τα παιδιά μας αντάλλαξαν απόψεις, προβληματίστηκαν αλλά κυρίως , κάνανε πράξη το Είμαστε εις το «εμείς» κι όχι εις το «εγώ»» του Μακρυγιάννη. Ευχαριστούμε θερμά τους διοργανωτές των  8ων Αγώνων Γλώσσας και Ορθογραφίας  για τη ζεστή τους φιλοξενία  και ανανεώνουμε το ραντεβού μας για του χρόνου.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ                                                                                                                        ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΕΣ

NΙΚΟΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ                                                                                                      ΚΑΡΑΛΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ – ΝΤΕΦΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://7gym-kater.pie.sch.gr/8%ce%bf%ce%b9-%ce%b1%ce%b3%cf%89%ce%bd%ce%b5%cf%83-%ce%b3%ce%bb%cf%89%cf%83%cf%83%ce%b1%cf%83-%ce%bf%cf%81%ce%b8%ce%bf%ce%b3%cf%81%ce%b1%cf%86%ce%b9%ce%b1%cf%83-x%cf%81%ce%b9%cf%83%cf%84%ce%bf%cf%83/