Το 7ο Γυμνάσιο σε πολιτιστική περιήγηση στην πόλη της Θεσσαλονίκης.

Στις 27 Ιανουαρίου 2017 ημέρα Παρασκευή, πραγματοποιήθηκε η διδακτική επίσκεψη των τμημάτων Γ3 και Γ5 του σχολείου μας στην πόλη της Θεσσαλονίκης με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την Καραλή Στέλλα και συνοδούς εκπαιδευτικούς την Τσαουσίδου Ιωάννα και τη Μπουρσανίδου Φωτεινή.

Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στα ελληνιστικά, ρωμαϊκά και βυζαντινά μνημεία της πόλης μέσα από την πολιτιστική γραμμή του ΟΑΣΘ αλλά και στο Μουσείο του Λευκού Πύργου. Αυτό το ταξίδι στο παρελθόν της πόλης της Θεσσαλονίκης ήταν τόσο εντυπωσιακό όσο και πολύ συγκινητικό για όσους συμμετείχαν στη διδακτική επίσκεψη.

Created with Nokia Smart Cam

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://7gym-kater.pie.sch.gr/%cf%84%ce%bf-7%ce%bf-%ce%b3%cf%85%ce%bc%ce%bd%ce%ac%cf%83%ce%b9%ce%bf-%cf%83%ce%b5-%cf%80%ce%bf%ce%bb%ce%b9%cf%84%ce%b9%cf%83%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ae-%cf%80%ce%b5%cf%81%ce%b9%ce%ae%ce%b3%ce%b7%cf%83-2/