Το 7ο Γυμνάσιο Κατερίνης στη Γαλακτοβιομηχανία ΔΕΛΤΑ

Την  Τρίτη 5/12/2023 και την Πέμπτη 7/12/2023   πραγματοποιήθηκε  επίσκεψη των μαθητών/τριών  των τμημάτων του σχολείου μας  Β1- Β3  και Β2-Β4  αντίστοιχα στη γαλακτοβιομηχανία ΔΕΛΤΑ στη Σίνδο ,στο πλαίσιο του μαθήματος της τεχνολογίας. Εκεί είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν  από εξειδικευμένο προσωπικό της βιομηχανίας για τον τρόπο συλλογής ,επεξεργασίας και διανομής του γάλακτος στα σημεία πώλησης, για διάφορα άλλα προϊόντα που παράγει η βιομηχανία ανταποκρινόμενη στις απαιτήσεις του καταναλωτή, ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις της βιομηχανικής μονάδας ,ενημερώθηκαν για τις ειδικότητες που απασχολεί η εταιρεία στο πλαίσιο του επαγγελματικού τους προσανατολισμού ενώ φεύγοντας τους δόθηκαν από ένα δέμα  με προϊόντα της εταιρείας .Τους μαθητές /τριε συνόδευσαν στις 5/12 ο κ. Κατσαμάγκας Ταξιάρχης, Διευθυντής του σχολείου και οι κ.κ. Ντέφα Αλεξάνδρα και Μιχαηλίδου Γεωργία, ενώ  στις 7/12 οι κ.κ. Μπεïνάς Γεώργιος, Καραλή Στυλιανή και Μπουρσανίδου Φωτεινή. Οι μαθητές /τριες της Β τάξης και οι συνοδοί καθηγητές/τριές τους  ευχαριστούν θερμά τη γαλακτοβιομηχανία για τη ζεστή  υποδοχή  και φιλοξενία τους.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://7gym-kater.pie.sch.gr/%cf%84%ce%bf-7%ce%bf-%ce%b3%cf%85%ce%bc%ce%bd%ce%ac%cf%83%ce%b9%ce%bf-%ce%ba%ce%b1%cf%84%ce%b5%cf%81%ce%af%ce%bd%ce%b7%cf%82-%cf%83%cf%84%ce%b7-%ce%b3%ce%b1%ce%bb%ce%b1%ce%ba%cf%84%ce%bf%ce%b2%ce%b9/