Θερμές ευχαριστίες στην Ελληνογερμανική Αγωγή.

Η Σχολική Κοινότητα του 7ου Γυμνασίου ευχαριστεί θερμά την Ελληνογερμανική Αγωγή, που ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημα της υποδιευθύντριας κας Τσαουσίδου και δώρισε στη  βιβλιοθήκη του σχολείου, ένα αντίγραφο του βιβλίου που εξέδωσε, με τίτλο “Η Κάλας, ο Κουν, ο Μινωτής και τα μαγειρευτά της Κάκιας”.

Το βιβλίο είναι ένα πρωτότυπο θεατρικό λεύκωμα με στίγμα ιστορικό, κοινωνικό και εκπαιδευτικό.

Σύμφωνα με την κα Μενδώνη που προλογίζει την έκδοση, “στη μελέτη καταγράφεται ένα σημαντικό μέρος της σύγχρονης ιστορίας του ελληνικού θεάτρου, ανοίγει ένα τεράστιο παράθυρο μπροστά στα μάτια μας, για να δούμε το καθημερινό πρόσωπο εκείνων που στο θέατρο της Επιδαύρου ποιούν ήθος”.

Ευχόμαστε αυτή η αξιέπαινη πρωτοβουλία να βρει πολλούς μιμητές!

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://7gym-kater.pie.sch.gr/%ce%b8%ce%b5%cf%81%ce%bc%ce%ad%cf%82-%ce%b5%cf%85%cf%87%ce%b1%cf%81%ce%b9%cf%83%cf%84%ce%af%ce%b5%cf%82-%cf%83%cf%84%ce%b7%ce%bd-%ce%b5%ce%bb%ce%bb%ce%b7%ce%bd%ce%bf%ce%b3%ce%b5%cf%81%ce%bc%ce%b1/