Επίσκεψη μαθητών της ΣΤ΄τάξης του Δημοτικού στο 7ο Γυμνάσιο

Την Παρασκευή 26/5 και την Δευτέρα 29/5  έλαβε χώρα επίσκεψη των μαθητών της Στ΄ τάξης των Δημοτικών Σχολείων στήριξης , του 11ου και του 6ου Δημοτικού,στο σχολείο μας. Οι μαθητές αρχικά συγκεντρώθηκαν στην αίθουσα πολλαπλών εκδηλώσεων – γυμναστήριο κι ενημερώθηκαν από την  Διευθύντρια για τον τρόπο λειτουργίας του σχολείου, για τα νέα μαθήματα που θα διδαχτούν, για τους οµίλους και τα προγράμματα που υλοποιούνται. Ακολούθησε συζήτηση με τις απορίες και τους προβληματισμούς των μαθητών για τη νέα εκπαιδευτική βαθμίδα, κατά την οποία έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Κατόπιν ξεναγήθηκαν -συνοδευόμενοι από καθηγητές- στους χώρους του,  (αίθουσες, εργαστήρια, γραφεία, γυμναστήριο, βιβλιοθήκη).

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://7gym-kater.pie.sch.gr/%ce%b5%cf%80%ce%af%cf%83%ce%ba%ce%b5%cf%88%ce%b7-%ce%bc%ce%b1%ce%b8%ce%b7%cf%84%cf%8e%ce%bd-%cf%84%ce%b7%cf%82-%cf%83%cf%84%ce%84%cf%84%ce%ac%ce%be%ce%b7%cf%82-%cf%84%ce%bf%cf%85-%ce%b4%ce%b7%ce%bc/