Το 7ο Γυμνάσιο στο Μουσείο Μακεδονικού Αγώνα

Την Τρίτη 21 Μαρτίου 2017 πραγματοποιήθηκε η διδακτική επίσκεψη των τμημάτων Γ1 και Γ5 του σχολείου μας στο Μουσείο Μακεδονικού Αγώνα, όπου οι μαθητές παρακολούθησαν την ξενάγηση στους δύο ορόφους του Μουσείου αλλά και το οπτικοακουστικό υλικό για το Μακεδονικό Αγώνα.Η διδακτική επίσκεψη διοργανώθηκε στο πλαίσιο του μαθήματος της Ιστορίας Γ΄Γυμνασίου από τις διδάσκουσες  καθηγήτριες Ιωάννα Τσαουσίδου και Μαρία Δελιτζάκη, με συνοδό εκπαιδευτικό την κα  Όλγα Παπαδοπούλου.

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί ευχαριστούμε τις ξεναγούς του Μουσείου για την ξενάγηση που μας γέμισε συγκίνηση και περηφάνεια.

Created with Nokia Smart Cam

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://7gym-kater.pie.sch.gr/%cf%84%ce%bf-7%ce%bf-%ce%b3%cf%85%ce%bc%ce%bd%ce%ac%cf%83%ce%b9%ce%bf-%cf%83%cf%84%ce%bf-%ce%bc%ce%bf%cf%85%cf%83%ce%b5%ce%af%ce%bf-%ce%bc%ce%b1%ce%ba%ce%b5%ce%b4%ce%bf%ce%bd%ce%b9%ce%ba%ce%bf%cf%8d/