To 7o Γυμνάσιο στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Α.Ολύμπου.

Την Τετάρτη 8 Μαρτίου 2017 τα τμήματα Α1 και Α3 του σχολείου μας, στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus + με τίτλο “A second chance of Environment”, επισκέφθηκαν το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Α.Ολύμπου.Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν από την κα  Μαρία Στάθη για τις δράσεις του κέντρου αλλά και για  πολλά θέματα σχετικά με το πρόγραμμα όπως: περιβαλλοντικά προβλήματα, ο Εθνικός Δρυμός του Ολύμπου, χλωρίδα και πανίδα του Ολύμπου, αλλά και να γνωρίσουν από κοντά μονοπάτια του βουνού των θεών.Τους μαθητές συνόδευσαν τα μέλη της παιδαγωγικής ομάδας του προγράμματος Ιωάννα Τσαουσίδου, Πωλίνα Γώγου και Ηλίας Κώστογλου.

Created with Nokia Smart Cam

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://7gym-kater.pie.sch.gr/to-7o-%ce%b3%cf%85%ce%bc%ce%bd%ce%ac%cf%83%ce%b9%ce%bf-%cf%83%cf%84%ce%bf-%ce%ba%ce%ad%ce%bd%cf%84%cf%81%ce%bf-%cf%80%ce%b5%cf%81%ce%b9%ce%b2%ce%b1%ce%bb%ce%bb%ce%bf%ce%bd%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ae/