Το 7ο Γυμνάσιο σε εκπαιδευτική επίσκεψη στα αξιοθέατα της Νάουσας.

Την Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου 2017 πραγματοποιήθηκε η εκπαιδευτική επίσκεψη των τμημάτων Β1, Γ1, Γ2, Γ3 του Σχολείου μας στην Νάουσα, με συνοδούς τους καθηγητές: κ. Φουρνιάδη Παύλο,  κ. Καραλή Στυλιανή, κ. Ντέφα Αλεξάνδρα, κ. Μπουρσανίδου Φωτεινή, κ. Κιτοπούλου Κυριακή. Μαθητές και καθηγητές, αφού πρώτα επισκέφτηκαν την Σχολή του φιλοσόφου Αριστοτέλη στο Νυμφαίο της αρχαίας Μίεζας, επισκέφθηκαν το οινοποιείο «Δαλαμάρα» στην Νάουσα, όπου ενημερώθηκαν για την καλλιέργεια των αμπελιών, για την συλλογή των σταφυλιών, την παρασκευή και την εμφιάλωση του οίνου και ξεναγήθηκαν στους χώρους του οινοποιείου. Τέλος, απόλαυσαν έναν όμορφο περίπατο στο εντυπωσιακό άλσος του Αγίου Νικολάου, που διασχίζεται από τα πλούσια νερά του ποταμού Αράπιτσα. Η επίσκεψή μας στην Νάουσα ήταν μια πολύ ενδιαφέρουσα εμπειρία.

Οι μαθητές των τμημάτων Β1, Γ1, Γ2, Γ3 και οι συνοδοί καθηγητές.

12

11

15

14