Ενημερωτική συνάντηση για τους 7ους Αγώνες Γλώσσας και Ορθογραφίας “Χρίστος Τσολάκης”

Τη Δευτέρα 6/2/2017 το 7ο Γυμνάσιο φιλοξένησε την ενημερωτική συνάντηση για τους 7ους Αγώνες Γλώσσας και Ορθογραφίας “Χρίστος Τσολάκης”.

Η συνάντηση οργανώθηκε με πρωτοβουλία του Σχολικού Συμβούλου φιλολόγων Πιερίας κ. Αλέξανδρου Νικολαΐδη, ο οποίος παρουσίασε τις τρεις φάσεις που θα έχουν από τη φετινή χρονιά οι αγώνες και απάντησε  στις απορίες των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών.Τη συνάντηση χαιρέτησαν ο Διευθυντής του 7ου Γυμνασίου κ. Κατσαμάγκας Ταξιάρχης και  η  Διευθύντρια του Γυμνασίου Κάτω Μηλιάς κα Γαρυφαλιά Παπαδοπούλου.Το Γυμνάσιο Κάτω Μηλιάς κέρδισε τη νίκη στους περσινούς αγώνες και είναι υπεύθυνο για τη διοργάνωση των διασχολικών αγώνων στις 29/3/2017. Το λόγο πήραν επίσης η φιλόλογος του Γυμνασίου Κάτω Μηλιάς κα Μαριάννα Μανίκα και η κα Ευαγγελία Κανάλη οποία εισήγαγε τον θεσμό των αγώνων αυτών στα μαθητικά δρώμενα της Πιερίας.

Στην ημερίδα συμμετείχαν οι υπεύθυνοι φιλόλογοι των 20 γυμνασίων της Πιερίας τα οποία πρόκειται να συμμετάσχουν στο διαγωνισμό.

Created with Nokia Smart Cam

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://7gym-kater.pie.sch.gr/%ce%b5%ce%bd%ce%b7%ce%bc%ce%b5%cf%81%cf%89%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ae-%cf%83%cf%85%ce%bd%ce%ac%ce%bd%cf%84%ce%b7%cf%83%ce%b7-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-%cf%84%ce%bf%cf%85%cf%82-7%ce%bf%cf%85%cf%82-%ce%b1%ce%b3/