Το 7ο Γυμνάσιο στο Θεματικό Πάρκο Δεινοσαύρων

Στη μηχανή του χρόνου μπήκαν στις 19 Δεκεμβρίου 2017 οι επισκέπτες του 7ου Γυμνασίου Κατερίνης που διέβησαν τις πύλες του νέου θεματικού πάρκου της ΔΕΘ-HELEXPO «Δεινόσαυροι» που τους μετέφερε εκατομμύρια χρόνια πριν. Το εντυπωσιακό θεματικό αυτό πάρκο και μουσείο του εθνικού εκθεσιακού φορέα «Δεινόσαυροι» με 30 εκθέματα, εκ των οποίων τα 20 είναι γιγάντιοι δεινόσαυροι παρακολούθησαν οι μαθητές των τμημάτων Α3 και Α4. Το μεγάλο ρολόι του Γαλαξία και το μικρότερο ρολόι της Γης γύρισαν πάνω από 124 εκατομμύρια χρόνια πίσω και παρουσίασαν τους κυρίαρχους του πλανήτη Γη! Τον τρομακτικό Ρεξ, τον αλλόκοτο Τρικέρατο, τον Βραχιόσαυρο, τον Διπλόσαυρο και την μεγάλη παρέα τους, που δεν έχει δει ανθρώπινο μάτι από κοντά.

Τους μαθητές συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί Καραλή Στυλιανή, Φίσκα Ευανθία και Μπουρσανίδου Φωτεινή.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://7gym-kater.pie.sch.gr/%cf%84%ce%bf-7%ce%bf-%ce%b3%cf%85%ce%bc%ce%bd%ce%ac%cf%83%ce%b9%ce%bf-%cf%83%cf%84%ce%bf-%ce%b8%ce%b5%ce%bc%ce%b1%cf%84%ce%b9%ce%ba%cf%8c-%cf%80%ce%ac%cf%81%ce%ba%ce%bf-%ce%b4%ce%b5%ce%b9%ce%bd%ce%bf/